O …

Jedzenie jest jedną z najważniejszych czynności życiowych człowieka. Głównym celem spożywania pokarmów jest zaopatrywanie ciała w energię potrzebną do życia oraz w substancje służące organizmowi za budulec tkanek, narządów oraz enzymów, hormonów i kroci innych substancji.

Jednym z wielu możliwych wyborów żywieniowych jest dieta nisko węglowodanowa i dieta ketogeniczna (dieta ketogenna) – diety wysoko tłuszczowe. Diety te charakteryzują się bardzo niskim lub niskim spożyciem węglowodanów. Życie na diecie wysokotłuszczowej nie jest słodkie tak jak na typowych dietach zawierających duże ilości węglowodanów. Życie na diecie ketogenicznej jest pozbawione wysoko przetworzonych i rafinowanych produktów, które niszczą zdrowie człowieka – zarówno fizyczne jak i umysłowe. Za to życie na diecie nisko węglowodanowej ma swoje ogromne zalety.

Głównymi korzyściami jakie można zauważyć po zmianie diety na dietę ketogeniczną jest odblokowanie ogromnych  pokładów energii zmagazynowanych w ciele w postaci tkanki tłuszczowej. Człowiek żywiący się w ten sposób przestaje się koncentrować na jedzeniu gdyż spożywa pokarmy, które są bardzo gęste odżywczo i bardzo gęste energetycznie. Pokarmy takie nie blokują jednocześnie cielesnych pokładów energii z tłuszczu, które są dostępne do wydajnego wykorzystania przez cały czas. Pozwala to skupić energię na poświęcanie większej ilości czasu na inne aktywności życiowe, do których owa energia jest niezbędna. Umysłowy i fizyczny potencjał jest ogromy, a odpowiednie odżywianie pozwala na odkrycie nowych poziomów wydajności fizycznej i umysłowej. Jako, że dieta ketogenna jest dietą składającą się z prostych, nisko przetworzonych i łatwo dostępnych pokarmów jest nieskomplikowana i osiągalna dla każdego, kto zechce zmierzyć się z nowym i sprawdzić jakość życia bez cukru i skrobi.

Dieta ketogeniczna to prosta dieta dla wszystkich. Żegnając cukier odkrywamy nową, lepszą jakość życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *