Serce z bliska czyli BodyXQ

Bodyxq to interesujący projekt edukacyjny mający na celu przybliżenie zagadnień związanych z funkcjonowaniem ludzkiego organizmu. Obecnie projekt zawiera wiedzę oraz interaktywne animacje dotyczące serca, chorób układu sercowo-naczyniowego i choroby nowotworowej.

Aby w pełni wykorzystać materiały edukacyjne należy zainstalować wtyczkę Unity Web Player. Istnieją także aplikacje dostępne na Androida oraz iOS i można cieszyć się dostępną wiedzą gdziekolwiek jesteśmy. Nie brakuje wersji dla systemu Windows. Całość jest dostępna w kilku językach, w tym w języku polskim.

Czy marzyłeś kiedyś o odbyciu wirtualnej podróży przez własne serce, będące „silnikiem” organizmu, i poznaniu go wykorzystując w tym celu koniuszki swoich palców?

Czy chciałeś kiedyś zobaczyć jak pracuje serce wewnątrz swoich komór?

Czy chciałeś kiedyś popatrzeć na miliardy komórek tworzących serce i tętnice i zrozumieć jak ich stan wpływa na zdrowie całego układu krążenia?

Wyobraź sobie:

Przejażdżkę przez tętnicę wieńcową i zrozumienie, po raz pierwszy w życiu, dlaczego doświadczamy ataków serca, a nie „ataków nosa” czy „ataków ucha”.

Interaktywne otwieranie bijącego serca własnymi rękami, tak jak to robi chirurg, w którym rolę skalpela pełni twój własny komputer – w zaciszu domowym.

Poznawanie miliardów komórek budujących serce i tętnice, tak jak to robi naukowiec, w którym rolę mikroskopu pozwalającego na obejrzenie każdego miniaturowego szczegółu pełni twój komputer – w sali lekcyjnej.

Interaktywne badanie wpływu mikroelementów, takich jak witaminy, minerały, aminokwasy i pierwiastki śladowe, na pracę komórek oraz poznanie tego, w jaki sposób funkcjonowanie komórek wpływa na nasze zdrowie i rozwój chorób.

Możliwość wykorzystania tej wiedzy do poprawy własnego zdrowia oraz umożliwienie swojej rodzinie i znajomym osiągnięcia tego samego celu poprzez poinformowanie ich o naszej stronie internetowej.

Zaskoczenie swojego nauczyciela biologii wiedzą, której nie mógł ci sam przekazać, ponieważ informacji tych nie otrzymał w chwili pobierania nauki.

Zafascynowanie się funkcjonowaniem ludzkiego ciała oraz zrozumieniem komórkowych podstaw zdrowia i chorób do tego stopnia, że zapragniesz wykorzystać tę wiedzę jako dietetyk, pracownik służby zdrowia lub popularyzator wiedzy w nowej erze opieki zdrowotnej.

Spojrzenie za kilka lat z dumą na swój udział w przełomowej interaktywnej kampanii upowszechniania wiedzy na temat zdrowia, która pomogła milionom ludzi na całym świecie poprawić jakość swojego życia.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *